Wyjazdy 2022 roku

 Aktualne wycieczki -2022r. 

letnie wyjazdy SKS

Góry Świętokrzyskie 04-06 lipca – Asia  cena 350 zł wpłata całość do 20 czerwca 2022 roku

Łazy 06-16 września Asia cena 1400zł wpłata zaliczki 300 zł do końca maja

Jura Krakowsko-Częstochowska 22-27 września – Asia cena 950 zł wpłata zaliczki 200 zł do 15 czerwca 2022 roku

Ze względu na ciągłe zmiany cen paliwa na rynku ceny mogą ulec zmianie -max 10%

Nietypowe, pełne legend i opowieści Góry świętokrzyskie

W sezonie letnim od 4 do 6 lipca chcemy zabrać Was w Góry Świętokrzyskie, nazwane tak od relikwii drzewa Krzyża Świętego znajdujących się na Łysej Górze nazywanej Łyścem lub Świętym Krzyżem. Cena 350 zł. Wpłata zaliczki 150-200 zł do końca maja, a do 20 czerwca całość kwoty.

Noclegi i wyżywienie w Leśnym Dworku Cisów.  

Świętokrzyskie to raj dla geologów, zarówno tych domorosłych, jak i naukowców. Charakterystycznym elementem regionu są tzw. gołoborza czyli połacie usypanych kamieni i głazów. . Świetnie widać je na Świętym Krzyżu, który chcemy zdobyć  udając się do Świętej Katarzyny. 

Piękno regionu zobaczymy również w uroczych niewielkich miasteczkach, jak te które zamierzamy odwiedzić np. Opatów,  czy Oblęgorek. W Oblęgorku mieści się posiadłość polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza, którą pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa z okazji 25- lecia pracy literackiej. Od 1958 r. w pałacu znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.

Przedłużenie słonecznego letniego wypoczynku

Po wakacjach z wnukami, dzieci wracają do szkoły, a my dalej nad morze łapać wrześniowe słońce. Pamiętacie wspaniały wypoczynek w Ustce? Tym razem wybraliśmy Łazy w terminie od 6 do 16 września 2022 roku. Za 1400zł  mkniemy komfortowym autokarem z Ursynowa do Ośrodka Wypoczynkowego „Rusałka” w Łazach, gdzie mamy zakwaterowanie w murowanych pawilonach. Każdy pokój ma oddzielne wejście przez zadaszony ganek. Pokoje dwuosobowe wyposażone w telewizor, czajnik elektryczny i kubki, oczywiście poza miejscem do spania, stolikiem i krzesłami oraz szafą w przedpokoju. Każdy pokój ma łazienkę z prysznicem. 

Wyżywienie 3x dziennie: śniadania i kolacje w formie bufetu.

Z Rusałki nad morze zaledwie 50m. Ośrodek znajduje się na dużym, zielonym terenie z kawiarnią, boiskami sportowymi i miejscem na ognisko, czyli rozrywki możliwe. 

Łazy to mała miejscowość koło Mielna pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorami: Jamno i Bukowo posiadający czystą szeroką plażę. W jedną stronę spacer do Mielna, a w drugą można dojść do Dąbek lub wybrać się rowerem wokół jezior.

Podstawą zapisu jest wpłata 300zł zaliczki.

Jura czyli pagórkowaty teren z zamkami, jaskiniami i formacjami wapiennymi

Jura, pochodzi od nazwy okresu jurajskiego ery mezozoicznej, kiedy to osadziła się większość skał budujących ten region. Nazwą poprawną geograficznie jest Wyżyna KrakowskoCzęstochowska, Teren urozmaicony, ale do zdobycia dla każdego. Planujemy odwiedzić go od 22 do 27 września 2022 roku . Koszt wycieczki -950zł.

Noclegi i wyżywienie – Zajazd Magda – Kroczyce jest na szlaku Orlich Gniazd wśród ostańców, malowniczych wzgórz porośniętych lasami sosnowymi i grabowymi oraz pobliskich średniowiecznych warowni w Ogrodzieńcu, Smoleniu, Mirowie, Bobolicach i Olsztynie. Chociaż Jura Krakowsko-Częstochowska słynie z warowni rozrzuconych na Szlaku,  to zamek w Ogrodzieńcu nigdy nie służył obronie granic. Za czasów świetności wspaniałe mury z basztami i wieżyczkami były raczej dekoracją i podkreślały wspaniałość budowli. Połączone były ze skałami, co musiało robić wrażenie na gościach właścicieli zamku. Niestety, do naszych czasów zachowały się jedynie malownicze ruiny, w których bardzo prawdopodobne jest spotkanie z Czarnym Psem z Ogrodzieńca. Według legend jest to duch dawnego właściciela, kasztelana krakowskiego Stanisława Warszyckiego, który pod tą postacią pilnuje zakopanych przez siebie skarbów.

Program :

22- zamek Orońsko -rzeźba współczesna

23- Ojcowski Park Narodowy (Pieskowa Skała, Ojców, Jask. Nietoperzowa)

24- Jura Północna  (Olsztyn, Mirów, Bobolice, Złoty Potok/ dworek Krasińskiego, pałac Raczyńskich/, Żarki Leśniowo / sanktuarium M. B. Leśniowskiej)

25- Źródła Warty, (zamek Ogrodzieniec, zamek Smoleń, Pilica miasteczko)

26- zwiedzanie Olkusza i podziemi

27- muzeum zegarów w Jędrzejowie

SENIOR KOCHA SPORT

Bardziej szczegółowe informacje w mailach wysyłanych na bieżąco oraz u członków Zarządu. Liczymy, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie realizacji. Wycieczki będą cieszyły się dużym powodzeniem. Wszyscy świetnie spędzą czas razem z SKS-em.

Nadal spotykamy się we wtorki w DK IMIELIN w godz.10.30-12.30 w celach kontaktu z Zarządem i innymi członkami SKS

Doszły jeszcze zajęcia gimnastyczne we wtorki i czwartki od 13.00  do 14,00 JOGA  i    ZDROWY KREGOSŁUP (przerwa wakacyjna lipiec i sierpień)

 Opłaty już przyjmujemy.

Sposób płatności na wszystkie imprezy i wycieczki:

– przelewem na konto Nr   90 1440 1387 0000 0000 1453 5721

– gotówką –wtorek w DK Imielin (sala koncertowa) w godz. 10,30-12,30

Aktualności

Pomoc  Ukrainie

Stowarzyszenie Kreatywnych Seniorów bierze  udział w pomocy uchodźcom z Ukrainy.  Na ogłoszony apel wielu członków pośpieszyło z wpłatami pieniędzy do skarbonki lub na konto. Zgłosiliśmy się do Areny, gdzie przyjeżdżający do Polski uciekinierzy mają pierwszy kontakt i potrzebują często podstawowych rzeczy. Kupiliśmy kilka walizek, szczotki do włosów i przybory do mycia zębów. Dziękujemy bardzo Wiesi i Jarkowi J. za zgłoszenie się do pomocy i zakup niezbędnych leków. Nasi członkowie zgłosili się również jako wolontariusze (z językiem rosyjskim). W tym zakresie szczególne podziękowanie dla Jadzi N., która dyżurowała w Urzędzie Gminy pomagając w wypełnianiu dokumentów przy uzyskaniu nr PESEL.  Nadal bierzemy udział w tej charytatywnej akcji pomocy uchodźcom z walczącej Ukrainy.

 

 

Wyginam śmiało ciało

W DK Imielin, w dużej sali i pod okiem instruktora chcemy zapraszać na ćwiczenia jogizajęcia w każdy wtorek – godz. 13-14  oraz „zdrowy kręgosłup” 14-15  oraz w czwartki –„zdrowy kręgosłup” 13-14 oraz jogę 14-15, również pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Planujemy utrzymać koszt  5zł za jedno zajęcie. W miarę wolnych miejsc na sali można przychodzić na pojedyncze zajęcia wtedy koszt takiego zajęcia 10zł. W przypadku zapisu na ostatnich zajęciach miesiąca poprzedzającego zgłoszona nieobecność w miesiącu, za który uiszczana jest opłata jest odliczana od kwoty do wpłaty. Na zajęciach obowiązuje zmiana obuwia i mata do ćwiczeń własna.

My na pierwszym noworocznym spotkaniu Zarządu. Nieobecna ciałem ze względów zdrowotnych Agnieszka, była z nami na łączach i brała czynny udział w obradach, których rezultatem jest mnóstwo zajęć, imprez i wycieczek w tym JUBILEUSZOWYM   ROKU.

Na ten bardzo uroczysty dla SKS rok, życzymy Wam dużo zdrowie i zapału do realizacji planów. Wierzymy, że będzie on wspaniały, czego Wam i sobie życzymy.

Mamy mnóstwo propozycji.

W tym roku rozpoczęliśmy pracę w w nowej siedzibie, którą już znacie.   Biuro w DK Imielin ul. Dereniowa 6. Każdy wtorek przyjmujemy od 10,30 do 12,30 we wszystkich sprawach związanych z SKS-em.

Myślimy, że każdy chciałby mieć bardzo ładną koszulkę firmową SKS, dlatego wznawiamy sprzedaż. Niestety cena uległa zmianie. Za 36zł będziecie mieć ją już na początku lutego. Wystarczy  zgłosić się do Bożenki D – telefon 503-143-710 Jak już prawie wszyscy będą mieli koszulki to chcielibyśmy zrobić zdjęcie wielkiej grupy w koszulkach np. na warszawskiej plaży z mostu. Wyobrażacie sobie ten fantastyczny efekt.

 

Kazimierz nad Wisłą odwiedziliśmy w X rocznice powstania SKS -dlatego wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani tradycyjnym kazimierskim kogutem.

Dawno, dawno temu, gdy na Wietrznej Górze rósł wielki, dębowy las, mieszkańcy Kazimierza Dolnego odprawiali na jego skraju pradawne, pogańskie rytuały i palili ogniska. Pewnej nocy nas lasem przelatywał diabeł i bardzo mu się spodobały płonące ogniska. Kiedy nastał świt, zobaczył piękno całej krainy i postanowił osiedlić się w Kazimierzu na dłużej. Zamieszkał w jamie wąwozu, wśród starych, rozłożystych dębów. Miasteczko zaludniało się coraz bardziej i diabłu bardzo się podobało, że miał coraz więcej osób do kuszenia. Kiedy w pobliżu wąwozu wybudowano klasztor, postanowił przenieść się do zamkowej fosy. Pewnego dnia czart zobaczył w Kazimierzu koguta. Był piękny, dorodny i wydawał się wielce szczęśliwy, więc diabeł postanowił go zjeść. kogut okazał się tak doskonały w smaku, że od tamtej pory żywił się tylko tymi ptakami. Najbardziej lubił czarne z okazałymi, czerwonymi grzebieniami, ale nie gardził też innymi. Wszystkie koguty w okolicy znalazły się w wielkim niebezpieczeństwie.

W końcu został tylko jeden, jedyny kogut. Był stary i bardzo mądry. Aby ocalić życie, postanowił przechytrzyć diabła i ukrył się wraz z piękną kurą w przygotowanej wcześniej kryjówce. Diabeł użył całej swojej mocy, aby odnaleźć ptaka. Na nic się jednak zdał jego gniew i determinacja. Nieoczekiwanie z pomocą pośpieszyli kogutowi zakonnicy. Poświęcili diabelską norę i wszystko wokół. Gdy czart wrócił z poszukiwań, nie mógł znieść zapachu święconej wody i uciekł w popłochu.

Ocalony kogut wyszedł z ukrycia i dumnie spacerował ulicami miasteczka. Na pamiątkę tego wydarzenia w Kazimierzu zaczęto wypiekać koguty z drożdżowego ciasta, które dziś są turystyczną atrakcją i obowiązkowym przysmakiem podczas wizyty w tym urokliwym miasteczku.