Propozycje

Dla wszystkich niespełnionych na zajęciach SKS-u poniżej linki do stron proponujących inne formy aktywnego spędzenia czasu, oraz wybrane propozycje na najbliższy okres znalezione w internecie lub przesłane przez kolegów. Jeśli wiesz o ciekawej imprezie podziel się z nami. Informacje podpisane nazwiskiem proszę przesyłać na adres e-mail: sksursynow@gmail.com

Linki do stron z propozycjami dla Seniora.
http://www.informatorrodzinny.um.warszawa.pl/files/Senior.pdf -to część Senior w Miejskim Informatorze Rodziny w Warszawie
 
Bieżące informacje otrzymane
 Linki do ciekawych zajęć nadesłane przez nasze koleżanki i kolegów:
 

2021 -01 – 09 do 22 Ośrodek Rehabilitacyjno- Wypoczynkowy „Zagłębie”      –      Ustronie Morskie

Będąc na przełomie lutego i marca 2020roku na organizowanym przez Basię turnusie w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Zagłębie w Ustroniu Morskim wpadłam na pomysł zarezerwowania pobytu dla innych członków SKS. Pobyt był fantastyczny: ośrodek średniej klasy, ale za to załoga wspaniała. Pokoje wyposażone w telewizor, lodówkę i czajniki elektryczne, z łazienkami (2 ręczniki) i balkonem głównie dwuosobowe. Wszystkie zabiegi na terenie budynku, a dla chętnych codzienna możliwość korzystania z bezpłatnego basenu sauny, jacuzzi itp. na Basenie „Helios”. Do morza ok 50m, gdzie czynne smażalnie świeżych , pysznych rybek oraz kawiarnia na jednym z licznych mól. Jest możliwość kilometrowych spacerów plażą. Dla piechurów nawet do Sianożęt-Lotniska Bagicz czy Kołobrzegu lub w drugą stronę do Latarni Morskiej w Gąskach –Sarbinowa, Mielna. Wzdłuż wybrzeża jest też promenada przechodząca w drogę rowerową.

Na terenie ośrodka znajduje się duża kawiarnia/drink bar, bilard, stół do tenisa i regał z książkami do czytania. Obfite domowe posiłki spalamy na bogatej propozycji zabiegów rehabilitacyjnych i wieczornym programie rozrywkowym wszak to karnawał. Jak nie tańczymy na kolorowych balach przy muzyce na żywo lub mechanicznej to jest koncert , spotkanie z ciekawymi ludźmi lub muzyka relaksacyjna przy zajęciach sportowych. Nie wspomnę o organizowanych wycieczkach krajoznawczych bliższych – pieszo i dalszych autokarem. Dwa tygodnie mijają jak dwa dni i to w znacznym stopniu dzięki ludziom tam pracującym. Wiele razy byłam w sanatoriach całej Polski, ale tylu życzliwych i oddanych uczestnikom ludzi w jednym miejscu nie spotkałam. Rehabilitanci wspaniali – wyjechałam w znacznie lepszej kondycji zdrowotnej. Dojazd też jest bardzo dobry dziennym pociągiem bezpośrednio do Ustronia, a do Ośrodka podwozi nas autokar. Poniżej kilka migawek z tego i innych pobytów koleżanek.


Dla SKS po specjalnych, promocyjnych cenach zarezerwowałam termin od 9 do 22 stycznia 2021 roku. Mając w pamięci bal Sylwestrowy będziemy cieszyć się karnawałem w Ustroniu Morskim przez dwa tygodnie. Nie wiem jak zmienią się ceny od tych uzgodnionych na skutek wirusa, który poczynił zawirowania we wszystkich dziedzinach, ale jak nawet doba z dojazdem, wyżywieniem, 4 indywidualnymi zabiegami dziennie, gimnastykami zbiorowymi z rehabilitantami i atrakcjami przekroczy 120zł (na dzień rezerwacji terminu rozmowa była o znacznie niższych kosztach), to myślę, ze warto już odkładać na wyjazd. Umówiłam się z kierownikiem Ośrodka, że szczegóły uzgodnimy w październiku 2021 roku. Wtedy będziemy przyjmować zapisy.

Porozmawiajcie z tymi co tam byli, wszyscy powiedzą, że warto tam jechać. Jednocześnie informuję, że jeżeli komuś nie będzie odpowiadał ten termin to w lutym dwa tygodnie dla grupy zarezerwowała Basia Z. Jej warunków finansowych i szczegółów nie znam więc proszę, zwracać się do niej.

Zdrofit

Drogi Klubowiczu,

otwieramy się! Już 6 czerwca odwieszamy Twój karnet, byś znowu mógł ćwiczyć razem z nami. Co więcej, do 30 września br. będziesz mógł dodatkowo:

ćwiczyć we wszystkich naszych sieciach: Zdrofit, My Fitness Place, S4, Fabryka Formy, Fitness Academy, Step One, a także Fit Fabric;

Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania klubów znajdziesz tutaj

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 487 81 33, e-mail: dok@fitness.benefitsystems.pl, gdzie nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Prośby i informacje od przyjacół

Kluboteka Dojrzałego Człowieka

Konkurs S3KTOR 2019 – PROŚBA O WSPARCIE i oddanie głosu na Klubotekę Dojrzałego Człowieka projektu „BYĆ NA CHODZIE”. W celu potwierdzenia głosu prosimy o kliknięcie w poniższy link aktywacyjny:
http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor/verify.php?q=9eb689fdca885c0d00dee59866aff5e70522380508  Jeżeli link nie otwiera się prawidłowo w przeglądarce, prosimy o ręczne skopiowanie linku i wklejenie w polu adresu przeglądarki.

Do konkursu zgłoszono nasz projekt „BYĆ NA CHODZIE” – to dwa bale przebierańców każdy na 300 osób ( w lutym i listopadzie ) oraz prowadzone przez rok zajęcia – gry planszowe, j angielski, j włoski, j rosyjski, Klub Foto, warsztaty psychologiczne, warsztaty relaksacyjne, malarstwo, rysunek, oraz wiosenne spotkanie integracyjne w plenerze – przywitanie wiosny. Startujemy w kategorii „PROGRAMOWY”. Organizatorem konkursu jest miasto stołeczne Warszawa. Celem konkursu jest promowanie organizacji pozarządowych i ich działań poprzez wyłonienie najlepszych warszawskich inicjatyw 2019 roku, BARDZO PROSIMY o Wasze Wsparcie jak i Głosy Waszych bliskich – GŁOSOWANIE INTERNETOWE     http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor/
BARDZO DZIĘKUJEMY za WSPARCIE
Irena Karpowicz i Magda Dąbrowska

Fundacja „Kluboteka Dojrzałego Człowieka”
ul. Lanciego 13 lok U9,
02-792 Warszawa
tel. 22 370 29 29
tel. kom. 887 13 14 14

Fundacja Ave

2020-06-04 Informacje z AVE

Uruchamiamy mnóstwo programów kajakowych! Od dziś można zapisywać się na 7 terminów czerwcowych i to nie jest nasze ostatnie słowo w tym sezonie. Niebawem kolejne spływy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, a szczególnie – tych z Woli i Ursynowa!!!

> URSYNOWSKA AKADEMIA KAJAKOWA – 6, 13, 21 VI – http://fundacjaave.pl/pl/9-ursynowska-akademia-kajakowa-6-13-21-vi
> WOLSKA AKADEMIA KAJAKOWA – 7, 14, 28 VI – http://fundacjaave.pl/pl/13-wolska-akademia-kajakowa-7-14-28-vi-2020
> WARSZAWSKA WISŁA – 11 VI – http://fundacjaave.pl/pl/spkyw-warszawska-wiska-11-vi-2020

Szczegóły, zapisy: http://www.fundacjaave.pl

NOMINACJA DO S3KTORA – PROSIMY O GŁOSY!
Nasz KLEKS został nominowany do Nagrody S3KTOR na najlepszą inicjatywę pozarządową w Warszawie w 2019. Teraz wszystko w Państwa rękach: trzeba GŁOSOWAĆ. Znaleźć na liście nasz projekt (Z KLEKSEM PRZEZ BIAŁOŁĘKĘ), kliknąć, podać maila, a potem kliknąć w link, które przyjdzie mailem.
>>> Link do głosowania: http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor/index.php
„Z KLEKSEM PRZEZ BIAŁOŁĘKĘ” to lekcje dla 3 tys. dzieciaków o historii Białołęki, wycieczki autobusami i spływy kajakowe z gawędą historyczną, wystawy, 4 książki: o kościele Jakubowym, o Szrajberównie, o mjr. Kozłowskim, „Białołęka w wycinkach”, 3 koncerty „Moniuszko Tour”, koncert 1 IX…, czyli wszystkie nasze działania popularyzujące historię Białołęki dla ok. 8 tys. osób!!! Więcej o nominowanym projekcie: http://ngo.um.warszawa.pl/sites/ngo2.um.warszawa.pl/files/zalaczniki/artykuly/z_kleksem_przez_bialoleke.doc

ZAPRASZAMY NA KAJAKI 
Wobec poluzowań obostrzeń, związanych z uprawianiem sportu i rekreacji oraz na podstawie wytycznych uzyskanych w Ministerstwie Sportu, organizujemy wypożyczanie kajaków z ratownikiem i dowozem na spływ – oczywiście z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych.
 ZAPEWNIAMY:
– transport busami (z zachowaniem zasad dot. przewozu osób i połową miejsc wolnych w busie)
– kajaki z osprzętem
– asekurację ratownika
 OBOWIĄZUJĄ REŻIMY SANITARNE:
– w busie połowa miejsc pozostanie wolna, konieczna dezynfekcja rąk przez wejściem do busa
– w 1 kajaku płyną osoby ze sobą związane (rodzina, znajomi itp.), tzn. w przypadku zgłoszenia się osoby bez pary – będzie musiała płynąć samodzielnie
– w 1 kajaku płyną maksymalnie 2 osoby
– w busie i na postojach konieczne maseczki
– na postojach konieczność zachowania odległości 2 metrów
Uczestnicy biorą udział na własną odpowiedzialność i deklarują, że nie mają oznak zakażenia COVID-19.
WARTO ZABRAĆ:
– kiełbaskę na ognisko + prowiant wg uznania
– worek foliowy na rzeczy do kajaka
– czapkę i ew. buty do wchodzenia do wody
KOSZT:
Spływy nie są dofinansowane, ale ze względu na fakt, że organizujemy je niekomercyjnie możemy zaproponować niższe ceny niż wypożyczalnie, zwłaszcza zważywszy na to, że zapewniamy również transport busami. Opłata pozwala przetrwać naszej fundacji w tym trudnym czasie. Proszę sprawdzać na bieżąco na stronie AVE. Majowe spływy na Wkrze i Narwi to:
50 zł/os. dorosła
25 zł/os. do 18. roku życia
Prosimy o wpłatę na konto Fundacji AVE: 30 1090 1841 0000 0001 1538 0835
ZAPISY:
Poprzez wypełnienie formularza na właściwej stronie.
Prosimy o wypełnienie formularza OSOBNO dla każdej zapisywanej osoby. Jeśli zgłaszacie Państwo kilka osób, które mają płynąć ze sobą w kajaku, prosimy o podawanie tego samego maila.
W polu „kategoria” prosimy wpisać 9.30 lub 9.45 w zależności od tego, czy chcecie Państwo wsiąść do busa przy Metrze Młociny (9.30), czy przy ratuszu Dzielnicy Białołęka (9.45).
Potwierdzenie wpłaty można dołączyć raz – za wszystkie zgłaszane osoby i/lub dosłać mailem: avetki@wp.pl.
KONTAKT Z NAMI: tel. 608 178 447, avetki@wp.pl

Wolny Strzelec   – Basia Załuska

Basia Załuska z grupą w Ustroniu Morskim

ZAPRASZA   NA   SWOJE   WYCIECZKI

2021 rok

UWAGA !!! Chciałabym zaprosić na wyjazdy

06.02 – 19.02.2021  Turnus Rehabilitacyjny w Ośrodku Wypoczynkowym „ZAGŁĘBIE” w Ustroniu Morskim (może uda się zamienić na od 20 lutego do 04 marca)

W CENIE: realizacja obostrzeń pandemicznych. W normalnych warunkach Ośrodek zapewnia:
– wyżywienie 3xdziennie (13 noclegów)
– 40 zabiegów rehabilitacyjnych (4 dziennie). Bardzo dobra baza zabiegowa, profesjonalni fizjoterapeuci.
– korzystanie z basenu 1 – 3 godz. dziennie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Ustroniu Morskim,
– 1 zabieg kosmetyczny,
– program rekreacyjny: ognisko z pieczonymi prosiakiem, wieczorki taneczne przy muzyce na żywo lub mechanicznej, prelekcje, gimnastyka 2xdziennie.

Pokoje 2-osobowe, wyposażone w lodówkę, telewizor, czajnik, suszarki, sztućce i ręczniki.

Otwieram zapisy dla tych, którzy chcieliby pojechać. W tym celu należy telefonicznie zgłosić chęć wyjazdu, oraz wpłacić zaliczkę 400zł na moje konto NR 92 1240 1109 1111 0000 0545 6730
Zapisy i zaliczki przyjmuję również na środowych kijkach, gdzie będę zbierała też legitymacje na zniżki PKP

KOLEJNYM ZAREZERWOWANY WYJAZD TO MAJÓWKA Z JOGĄ W KRYNICY MORSKIEJ OŚ, PERKOZ W TERMINIE 29.04- 4.05.2021.

10-21,06,2021 JAK CO ROKU JEDZIEMY NAD MORZE
ZAPISY NA WYJAZD DO OSTROWA PO NOWYM ROKU. Ostrowo, miejscowość położona między Karwią, a Jastrzębią Górą. Mieszkamy w Ośrodku Kolonijnym H2O.
W cenie wszystko: transport, pobyt, wyżywienie, przewodnik, PZU, 1 wycieczka autokarowa…..
KOSZT: 1000zł

Szczegóły dotyczące wycieczek, dokładny program wycieczek, zapisy, przedpłaty: KAŻDY WTOREK KLUB VEGAS 17,00-20,00 (Kulczyńskiego 14) -jak będzie taka możliwość, środowe kijki lub. Tel. 500-785-723 Basia Załuska

Zaproszenia i informacje od innych

Wolny Uniwersytet Ursynowa zaprasza na wykłady w soboty od godz. 11,00 w Ratuszu Dzielnicy Ursynów al. KEN (Metro IMIELIN)  I p. (szczegółowy harmonogram na stronach Urzędu Gminy Ursynów).

Teatry oraz  Seanse filmowe

Dostajemy informacje o spektaklach i seansach filmowych w cenach dostępnych dla seniora. Chętni proszeni są o śledzenie strony, gdzie w aktualnościach pojawią się krótkie informacje, a tutaj dodatkowe informacje o ile będziemy takowe posiadać. Zwykle są to informacje z niewielkim wyprzedzeniem więc radzę zaglądać często. http://www.iluzjon.fn.org.pl/static/3/119/seniorzy.html  http://www.kinoluna.pl/promocje/tani-poniedzialek

Teatr Polonia i Och-Teatr dla Seniorów
Cena dla Seniorów: 30 zł (miejsca w I i II strefie biletowej)
KONTAKT: ul Marszałkowska 56 Kasa Biletowa 22 622 21 2 bilety@teatrpolonia.pl
Lidia Profus lidia.profus@civitas.edu.pl tel.22 656 71 35 (czynny w godzinach pracy biura) Biuro UTW czynne od 02-03- do 25-06-2018 w poniedziałki i piątki w godz. 11,00 do 13,30 i 15,00 do 16,30
chcemy umożliwić Państwu obejrzenie wybranych spektakli w wyjątkowych, niższych cenach. Raz w miesiącu pojawiać się będą tytuły spektakli, na które obowiązuje specjalna zniżka dla Seniorów (osób powyżej 65 r.ż). Mogą Państwo kupić dowolną liczbę biletów, a rezerwacji można dokonać w kasie teatru tylko drogą mailową na adres bilety@teatrpolonia.pl i bilety@ochteatr.com.pl lub telefoniczną, nr 22 622 21 32 i 22 589 52 00. Informujemy, że podczas zakupu biletu dla Seniorów kasjer może poprosić Państwa o okazanie dowodu osobistego (lub innego dokumentu potwierdzającego wiek). Gorąco zachęcamy Państwa do zaglądania tutaj co miesiąc i zapraszamy do naszych teatrów

Teatr Narodowy Z propozycji promocyjnej dla Seniorów mogą skorzystać seniorzy (emeryci, renciści oraz osoby, które ukończyły 65 lat) mogą kupować bilety w promocyjnych cenach na wybrane przedstawienia z naszego comiesięcznego repertuaru. Aby skorzystać z promocji, wystarczy przy rezerwacji powołać się na hasło: TEATR DLA SENIORÓW, a przy odbiorze biletów przedstawić dokument uprawniający do zniżki. Na jeden dokument przysługują dwa bilety w cenach promocyjnych. Pozdrawiam, Paulina Szwed-Piestrzeniewicz, dział promocji i organizacji widowni , tel.22 6920671, pszwed@narodowy.pl
Rezerwacja – pon.-pt. 9.00-19.00; sob. 11.00-19.00; nd. 16.00-19.00 tel. 22 69 20 604, 69 20 664

Teatr Powszechny
W każdym miesiącu wyznaczone są Dni Seniora – w te dni bilety dla Seniorów w atrakcyjnej cenie 20 złotych. INFORMACJA I REZERWACJE INDYWIDUALNIE: Biuro Obsługi Widzów: tel.: 22 818 48 19, e-mail: bow@powszechny.com Kasa biletowa Teatru: tel.: 22 818 25 16, e-mail: kasa@powszechny.com więcej na: www.powszechny.com
INFORMACJA I REZERWACJE:kasa biletowa: tel.: 22 818 25 16, e-mail: kasa@powszechny.combiuro obsługi widzów: tel.: 22 818 48 19, e-mail: bow@powszechny.comwięcej na: www.powszechny.com


Teatr Syrena
OFERTA PROMOCYJNA Promocyjną ceną objęte są wszystkie wolne miejsca na widowni.
Oferta dotyczy tylko podczas telefonicznej lub mailowej rezerwacji. tel. 22 10 11 630
kom. 792 844 111 Aby rabat mógł zostać uwzględniony należy:
1.Dokonać rezerwacji telefon: 22 10 11 613/616/630 lub mail:bilety@teatrsyrena.pl
2.Zarezerwować dowolną ilość biletów powołując się jednocześnie na hasło z oferty;
Dostępne formy płatności:
. Karta/ gotówka w kasie
. Przelew na konto teatru;

Szanowni Widzowie,

zgodnie z nowym rozporządzeniem, zakładającym możliwość otwarcia teatrów od 6 czerwca, wznawiamy działalność Teatru Polonia i Och-Teatru.

Pierwszy spektakl zaprezentujemy w Och-Teatrze – będą to UPADŁE ANIOŁY 12 czerwca o godz. 19:30. W Teatrze Polonia zaczniemy zaś od ZAPISKÓW Z WYGNANIA 13 czerwca o godz. 19:30.

Premiera spektaklu WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA w reżyserii Krystyny Jandy odbędzie się 16 lipca o godz. 19:30 w Och-Teatrze. Pierwszy popremierowy spektakl zostanie zagrany 17 lipca, kolejne 27 i 28 lipca.

Premiera spektaklu CWANIARY w reżyserii Agnieszki Glińskiej odbędzie się 24 lipca o godz. 19:30 w Teatrze Polonia, a spektakle popremierowe 25 i 26 lipca. Zaktualizowany repertuar na czerwiec 2020 roku znajduje się na naszych stronach internetowych

Teatr Capitol Co miesiąc dostajemy propozycje od nasze koleżanki Marysi B. Właśnie przysłała propozycje styczniowe na stronie aktualności. Chętni proszę o kontakt z Marysią telefonicznie 505-778-554 lub e-mailem mariabyszewska@op.pl