Wyjazdy 2024 roku

W związku z koniecznością wpłat zaliczek poniżej jest plan wycieczek na marzec i kwiecień 2024 roku przygotowanych przez SKS.

Jedyną osobą która ma listy i zapisuje jest Agnieszka Łochowska tel. 888227369

 W ramach opłat za wycieczkę zapewniamy transport. dodatkowe ubezpieczenie, bilety wstępu, obsługę przewodnicką. Na wycieczkach dłuższych noclegi i wyżywienie, na wycieczkach jednodniowych obiad z wyjątkiem wyjazdów do Białegostoku i Łysych.

Wycieczka długa objazdowa:

Karpacz 22 -27.04 koszt 1320,- zł przy zapisie zaliczka 500,- zł zwiedzamy m. in. Jelenia Góra, Piechowice huta szkła, Śnieżka, dolina Bobru, pałace pod Śnieżką.

Wycieczki objazdowe 2 – 3 dniowe

Wrocław 20 – 22.03 koszt 610,- zł przy zapisie zaliczka 300,- zł zwiedzamy m.in. Ostrów Tumski, katedra, aula Leopoldina, Hala Stulecia. panorama Racławicka.

Malbork 07 – 08.04 koszt 345,– zł przy zapisie zaliczka 200,- zł zwiedzamy m. in. zamek w Kwidzynie, zamek w Sztumie, zamek w Malborku.

Wycieczki jednodniowe

Łęczyca 14.03 koszt 140,- zł zwiedzamy m. in. kolegiatę w Tumie, zamek w Łęczycy

Białystok 16.03 koszt 80,- zł  Kaziuki- Kaziuk to tradycja wywodząca się ze wspólnej dla Polski i Litwy tradycji uczczenia świętego Kazimierza – patrona Metropolii Wileńskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Choć współczesny kiermasz ma charakter bardziej wielkomiejski, to mimo upływu czasu nie zatracił swego kolorytu.

Łyse 24.03 koszt 65,- zł Niedziela Palmowa na Kurpiach to przepiękne palmy i inne wyroby świąteczne z Podlasia. Na tym terenie to najbardziej uroczyste obchody Niedzieli Palmowej. Będzie czas na spróbowanie potraw i zakupy.

Nieborów, Arkadia, Łowicz 04.04 koszt 160,- zł zwiedzamy m. in. pałac w Nieborowie, park w Arkadii, katedra w Łowiczu

Puławy, Nałęczów 17.04 koszt 150,- złzwiedzamy m.in. pałac i park w Puławach, muzeum Żeromskiego i Prusa w Nałęczowie.

Pozostałe propozycje zostaną podane na Walnym Zebraniu SKS, które odbędzie się 09 marca 2024 o godz. 11,00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów sala 136 Ip. (dokładne informacje w terminie późniejszym).

 

Wyjazdy pobytowe w 2024 roku

Mamy już kilka propozycji na wyjazdy pobytowe w 2024r., które zamawialiśmy  wczesniej, a teraz dostaliśmy ceny tych wyjazdów od organizatora. Wszystkie podane kwoty to tylko koszty pobytu.  Do tego doliczona będzie już niewielka kwota za podróż, ubezpieczenie itp.

17 luty do 02 marca 2024 Ustronie Morskie „Zagłębie”

Jest to turnus rehabilitacyjno- wypoczynkowy. Nie trzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Opisałam go dokładnie w e-mailu.  Koszt 2200zł w pokoju dwuosobowym. Bardzo proszę o zgłaszanie się telefonicznie: tel. Asia-690-434-333 lub e-mail SKSUrsynow@gmail.com  Jak widzicie cena bardzo przystępna, ale grupa mało liczna. Już właściwie wszystko dopięte, bilety na przejazd kupione . Dokładne informacje przesyłam mailem do uczestników, którzy jadą i podali adresy mailowe.

19-25 maja 2024 Świnoujście „Meduza”

Cena zawiera: wyżywienie (2 x dziennie – śniadania i obiadokolacje),1 raz podczas pobytu zamiast obiadokolacji biesiada regionalna, 1 x podczas pobytu Słodki poczęstunek, opłaty ubezpieczeniowe na miejscu Koszt  1235zł Meduza jest bardzo blisko morza. Dokładny opis tego wyjazdu będzie w terminie późniejszym.

15-27 lipiec 2024 Wicie „Świt2”

Cena zawiera: przejazd autokarem z Ursynowa do Ośrodka, wyżywienie 3 x dziennie , program rozrywkowy w ośrodku i szeroką plażę do opalania i spacerów. Koszt  2050zł Wicie to mała miejscowość pomiędzy Jarosławcem a Darłówkiem. Byliśmy tam mnóstwo razy więc wszystko można poczytac w sprawozdaniach z poprzednich lat. Zapisy przyjmuje Agnieszka – tel.888-227-369. Obecnie chyba wszyscy zapisani wpłacili zaliczki.

01-07 września 2024 Krynica Morska „Jantar” 

Tam rozmowy wstępne w imieniu SKS prowadziła Ewa podczas tegorocznej majówki. Wtedy proponowana była cena 1700zł. Umieszczam ten anons, byście czas sobie planowali. W miarę otrzymywania dodatkowych informacji, będę tu wszystko umieszczała.

19-25 września 2024 Zakopane ” Kolejarz”

Cena zawiera: wyżywienie (2 x dziennie – śniadania i obiadokolacje), 1 x podczas pobytu Słodki poczęstunek, opłaty ubezpieczeniowe na miejscu Koszt  990zł To też jest miejsce, gdzie od wielu lat bywamy w okolicy Wielkanocy. Tym razem planujemy jesień, bo takie były sugestie uczestników. Mnóstwo informacji jest w galerii i opisach z lat ubiegłych, bo tam jeździmy dłużej niż istnieje SKS czyli ok15 lat.

SENIOR KOCHA SPORT

Bardziej szczegółowe informacje w mailach wysyłanych na bieżąco oraz u członków Zarządu. Liczymy, że nic nie stanie na przeszkodzie realizacji zaplanowanych wyjazdów. Wycieczki będą cieszyły się dużym powodzeniem. Wszyscy świetnie spędzą czas razem z SKS-em.

 

 Opłaty już przyjmujemy.

Sposób płatności na wszystkie imprezy i wycieczki:

– przelewem na konto Nr   90 1440 1387 0000 0000 1453 5721 – hasło SKS

– gotówką –poniedziałek w DK Stokłosy w godz. 10,30-12,30

 

Wspomnienia niektórych wycieczek -2022r. 

Nietypowe, pełne legend i opowieści Góry świętokrzyskie

W sezonie letnim od 4 do 6 lipca byliśmy w Górach Świętokrzyskich. Nazwane tak od relikwii drzewa Krzyża Świętego znajdujących się na Łysej Górze nazywanej Łyścem lub Świętym Krzyżem. 

Noclegi i wyżywienie mieliśmy w Leśnym Dworku Cisów.  

Świętokrzyskie to raj dla geologów, zarówno tych domorosłych, jak i naukowców. Charakterystycznym elementem regionu są tzw. gołoborza czyli połacie usypanych kamieni i głazów. . Świetnie widać je na Świętym Krzyżu, który chcemy zdobyć  udając się do Świętej Katarzyny. 

Piękno regionu zobaczymy również w uroczych niewielkich miasteczkach, jak te które zamierzamy odwiedzić np. Opatów,  czy Oblęgorek. W Oblęgorku mieści się posiadłość polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza, którą pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa z okazji 25- lecia pracy literackiej. Od 1958 r. w pałacu znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.

Przedłużenie słonecznego letniego wypoczynku

Po wakacjach z wnukami, dzieci wracają do szkoły, a my dalej nad morze łapać wrześniowe słońce. Pamiętacie wspaniały wypoczynek w Ustce? Tym razem wybraliśmy Łazy w terminie od 6 do 16 września 2022 roku. Za 1510zł  

Z Rusałki nad morze zaledwie 50m. Ośrodek znajduje się na dużym, zielonym terenie z kawiarnią, boiskami sportowymi i miejscem na ognisko, czyli rozrywki możliwe. 

Łazy to mała miejscowość koło Mielna pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorami: Jamno i Bukowo posiadający czystą szeroką plażę. W jedną stronę spacer do Mielna, a w drugą można dojść do Dąbek lub wybrać się rowerem wokół jezior.

Jura czyli pagórkowaty teren z zamkami, jaskiniami i formacjami wapiennymi

Jura, pochodzi od nazwy okresu jurajskiego ery mezozoicznej, kiedy to osadziła się większość skał budujących ten region. Nazwą poprawną geograficznie jest Wyżyna KrakowskoCzęstochowska, Teren urozmaicony, ale do zdobycia dla każdego. Szlakiem Orlich Gniazd i nie tylko spacerowaliśmy od 22 do 27 września 2022 roku . 

Noclegi i wyżywienie – Zajazd Magda – Kroczyce jest na szlaku Orlich Gniazd wśród ostańców, malowniczych wzgórz porośniętych lasami sosnowymi i grabowymi oraz pobliskich średniowiecznych warowni w Ogrodzieńcu, Smoleniu, Mirowie, Bobolicach i Olsztynie. Chociaż Jura Krakowsko-Częstochowska słynie z warowni rozrzuconych na Szlaku,  to zamek w Ogrodzieńcu nigdy nie służył obronie granic. Za czasów świetności wspaniałe mury z basztami i wieżyczkami były raczej dekoracją i podkreślały wspaniałość budowli. Połączone były ze skałami, co musiało robić wrażenie na gościach właścicieli zamku. Niestety, do naszych czasów zachowały się jedynie malownicze ruiny, w których bardzo prawdopodobne jest spotkanie z Czarnym Psem z Ogrodzieńca. Według legend jest to duch dawnego właściciela, kasztelana krakowskiego Stanisława Warszyckiego, który pod tą postacią pilnuje zakopanych przez siebie skarbów.