Wyjazdy 2024 roku

W związku z koniecznością wpłat zaliczek poniżej jest plan wycieczek na marzec i kwiecień 2024 roku przygotowanych przez SKS.

Jedyną osobą która ma listy i zapisuje jest Agnieszka Łochowska tel. 888227369

 W ramach opłat za wycieczkę zapewniamy transport. dodatkowe ubezpieczenie, bilety wstępu, obsługę przewodnicką. Na wycieczkach dłuższych noclegi i wyżywienie, na wycieczkach jednodniowych obiad z wyjątkiem wyjazdów do Białegostoku i Łysych.

Wycieczka długa objazdowa:

Karpacz 22 -27.04 koszt 1320,- zł przy zapisie zaliczka 500,- zł zwiedzamy m. in. Jelenia Góra, Piechowice huta szkła, Śnieżka, dolina Bobru, pałace pod Śnieżką.

Wycieczki objazdowe 2 – 3 dniowe

Wrocław 20 – 22.03 koszt 610,- zł przy zapisie zaliczka 300,- zł zwiedzamy m.in. Ostrów Tumski, katedra, aula Leopoldina, Hala Stulecia. panorama Racławicka.

Malbork 07 – 08.04 koszt 345,– zł przy zapisie zaliczka 200,- zł zwiedzamy m. in. zamek w Kwidzynie, zamek w Sztumie, zamek w Malborku.

Wycieczki jednodniowe

Łęczyca 14.03 koszt 140,- zł zwiedzamy m. in. kolegiatę w Tumie, zamek w Łęczycy

Białystok 16.03 koszt 80,- zł  Kaziuki- Kaziuk to tradycja wywodząca się ze wspólnej dla Polski i Litwy tradycji uczczenia świętego Kazimierza – patrona Metropolii Wileńskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Choć współczesny kiermasz ma charakter bardziej wielkomiejski, to mimo upływu czasu nie zatracił swego kolorytu.

Łyse 24.03 koszt 65,- zł Niedziela Palmowa na Kurpiach to przepiękne palmy i inne wyroby świąteczne z Podlasia. Na tym terenie to najbardziej uroczyste obchody Niedzieli Palmowej. Będzie czas na spróbowanie potraw i zakupy.

Nieborów, Arkadia, Łowicz 04.04 koszt 160,- zł zwiedzamy m. in. pałac w Nieborowie, park w Arkadii, katedra w Łowiczu

Puławy, Nałęczów 17.04 koszt 150,- złzwiedzamy m.in. pałac i park w Puławach, muzeum Żeromskiego i Prusa w Nałęczowie.

Pozostałe propozycje zostaną podane na Walnym Zebraniu SKS, które odbędzie się 09 marca 2024 o godz. 11,00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów sala 136 Ip. (dokładne informacje w terminie późniejszym).

 

Wyjazdy pobytowe w 2024 roku

Mamy już kilka propozycji na wyjazdy pobytowe w 2024r., które zamawialiśmy  wczesniej, a teraz dostaliśmy ceny tych wyjazdów od organizatora. Wszystkie podane kwoty to tylko koszty pobytu.  Do tego doliczona będzie już niewielka kwota za podróż, ubezpieczenie itp.

17 luty do 02 marca 2024 Ustronie Morskie „Zagłębie”

Jest to turnus rehabilitacyjno- wypoczynkowy. Nie trzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Opisałam go dokładnie w e-mailu.  Koszt 2200zł w pokoju dwuosobowym. Bardzo proszę o zgłaszanie się telefonicznie: tel. Asia-690-434-333 lub e-mail SKSUrsynow@gmail.com  Jak widzicie cena bardzo przystępna, ale grupa mało liczna. Już właściwie wszystko dopięte, bilety na przejazd kupione . Dokładne informacje przesyłam mailem do uczestników, którzy jadą i podali adresy mailowe.

19-25 maja 2024 Świnoujście „Meduza”

Cena zawiera: wyżywienie (2 x dziennie – śniadania i obiadokolacje),1 raz podczas pobytu zamiast obiadokolacji biesiada regionalna, 1 x podczas pobytu Słodki poczęstunek, opłaty ubezpieczeniowe na miejscu Koszt  1235zł Meduza jest bardzo blisko morza. Dokładny opis tego wyjazdu będzie w terminie późniejszym.

15-27 lipiec 2024 Wicie „Świt2”

Cena zawiera: przejazd autokarem z Ursynowa do Ośrodka, wyżywienie 3 x dziennie , program rozrywkowy w ośrodku i szeroką plażę do opalania i spacerów. Koszt  2050zł Wicie to mała miejscowość pomiędzy Jarosławcem a Darłówkiem. Byliśmy tam mnóstwo razy więc wszystko można poczytac w sprawozdaniach z poprzednich lat. Zapisy przyjmuje Agnieszka – tel.888-227-369. Obecnie chyba wszyscy zapisani wpłacili zaliczki.

01-07 września 2024 Krynica Morska „Jantar” 

Tam rozmowy wstępne w imieniu SKS prowadziła Ewa podczas tegorocznej majówki. Wtedy proponowana była cena 1700zł. Umieszczam ten anons, byście czas sobie planowali. W miarę otrzymywania dodatkowych informacji, będę tu wszystko umieszczała.

19-25 września 2024 Zakopane ” Kolejarz”

Cena zawiera: wyżywienie (2 x dziennie – śniadania i obiadokolacje), 1 x podczas pobytu Słodki poczęstunek, opłaty ubezpieczeniowe na miejscu Koszt  990zł To też jest miejsce, gdzie od wielu lat bywamy w okolicy Wielkanocy. Tym razem planujemy jesień, bo takie były sugestie uczestników. Mnóstwo informacji jest w galerii i opisach z lat ubiegłych, bo tam jeździmy dłużej niż istnieje SKS czyli ok15 lat.

SENIOR KOCHA SPORT

Bardziej szczegółowe informacje w mailach wysyłanych na bieżąco oraz u członków Zarządu. Liczymy, że nic nie stanie na przeszkodzie realizacji zaplanowanych wyjazdów. Wycieczki będą cieszyły się dużym powodzeniem. Wszyscy świetnie spędzą czas razem z SKS-em.

 

 Opłaty już przyjmujemy.

Sposób płatności na wszystkie imprezy i wycieczki:

– przelewem na konto Nr   90 1440 1387 0000 0000 1453 5721 – hasło SKS

– gotówką –poniedziałek w DK Stokłosy w godz. 10,30-12,30

 

Wspomnienia niektórych wycieczek -2022r. 

Nietypowe, pełne legend i opowieści Góry świętokrzyskie

W sezonie letnim od 4 do 6 lipca byliśmy w Górach Świętokrzyskich. Nazwane tak od relikwii drzewa Krzyża Świętego znajdujących się na Łysej Górze nazywanej Łyścem lub Świętym Krzyżem. 

Noclegi i wyżywienie mieliśmy w Leśnym Dworku Cisów.  

Świętokrzyskie to raj dla geologów, zarówno tych domorosłych, jak i naukowców. Charakterystycznym elementem regionu są tzw. gołoborza czyli połacie usypanych kamieni i głazów. . Świetnie widać je na Świętym Krzyżu, który chcemy zdobyć  udając się do Świętej Katarzyny. 

Piękno regionu zobaczymy również w uroczych niewielkich miasteczkach, jak te które zamierzamy odwiedzić np. Opatów,  czy Oblęgorek. W Oblęgorku mieści się posiadłość polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza, którą pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa z okazji 25- lecia pracy literackiej. Od 1958 r. w pałacu znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.

Przedłużenie słonecznego letniego wypoczynku

Po wakacjach z wnukami, dzieci wracają do szkoły, a my dalej nad morze łapać wrześniowe słońce. Pamiętacie wspaniały wypoczynek w Ustce? Tym razem wybraliśmy Łazy w terminie od 6 do 16 września 2022 roku. Za 1510zł  

Z Rusałki nad morze zaledwie 50m. Ośrodek znajduje się na dużym, zielonym terenie z kawiarnią, boiskami sportowymi i miejscem na ognisko, czyli rozrywki możliwe. 

Łazy to mała miejscowość koło Mielna pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorami: Jamno i Bukowo posiadający czystą szeroką plażę. W jedną stronę spacer do Mielna, a w drugą można dojść do Dąbek lub wybrać się rowerem wokół jezior.

Jura czyli pagórkowaty teren z zamkami, jaskiniami i formacjami wapiennymi

Jura, pochodzi od nazwy okresu jurajskiego ery mezozoicznej, kiedy to osadziła się większość skał budujących ten region. Nazwą poprawną geograficznie jest Wyżyna KrakowskoCzęstochowska, Teren urozmaicony, ale do zdobycia dla każdego. Szlakiem Orlich Gniazd i nie tylko spacerowaliśmy od 22 do 27 września 2022 roku . 

Noclegi i wyżywienie – Zajazd Magda – Kroczyce jest na szlaku Orlich Gniazd wśród ostańców, malowniczych wzgórz porośniętych lasami sosnowymi i grabowymi oraz pobliskich średniowiecznych warowni w Ogrodzieńcu, Smoleniu, Mirowie, Bobolicach i Olsztynie. Chociaż Jura Krakowsko-Częstochowska słynie z warowni rozrzuconych na Szlaku,  to zamek w Ogrodzieńcu nigdy nie służył obronie granic. Za czasów świetności wspaniałe mury z basztami i wieżyczkami były raczej dekoracją i podkreślały wspaniałość budowli. Połączone były ze skałami, co musiało robić wrażenie na gościach właścicieli zamku. Niestety, do naszych czasów zachowały się jedynie malownicze ruiny, w których bardzo prawdopodobne jest spotkanie z Czarnym Psem z Ogrodzieńca. Według legend jest to duch dawnego właściciela, kasztelana krakowskiego Stanisława Warszyckiego, który pod tą postacią pilnuje zakopanych przez siebie skarbów.

Aktualności

Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

Żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje

pomyślnością i szczęściem.

Niech  przyniesie spokój oraz

spełnienie planów i  marzeń.

 Wszystkim członkom i sympatykom SKS pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju, spokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

                                                                            Zarząd

                                                                             Stowarzyszenia Kreatywnych Seniorów

                                                                              „Ruch i Zdrowie”

Wyjazdy pobytowe w 2024 roku

Mamy już kilka propozycji na wyjazdy pobytowe w 2024r., które zamawialiśmy  wcześniej, a teraz dostaliśmy ceny tych wyjazdów od organizatora. Wszystkie podane kwoty to koszty podanego pobytu.  Do tego doliczona będzie już niewielka kwota za podróż, ubezpieczenie itp.

17 luty do 02 marca 2024 Ustronie Morskie „Zagłębie”

Jest to turnus rehabilitacyjno- wypoczynkowy. Nie trzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Opisałam go dokładnie w e-mailu.  Bardzo proszę o zgłaszanie się telefonicznie: tel. Asia-690-434-333 lub e-mail SKS Ursynow@gmail.com Bardzo proszę o szybką decyzję, bo termin tuż, tuż. Jak widzicie cena bardzo przystępna. Dokładnie informacje przesyłam mailem do członków SKS, którzy podali adres mailowy.

19-25 maja 2024 Świnoujście „Meduza”

Cena zawiera: wyżywienie (2 x dziennie – śniadania i obiadokolacje),1 raz podczas pobytu zamiast obiadokolacji biesiada regionalna, 1 x podczas pobytu Słodki poczęstunek, opłaty ubezpieczeniowe na miejscu Koszt  1235zł Meduza jest bardzo blisko morza. Dokładny opis tego wyjazdu będzie w terminie późniejszym https://www.bing.com/ck/a?!&&p=1689410a3e903224JmltdHM9MTcwMjE2NjQwMCZpZ3VpZD0yZjUzZTkwZC1mMDIxLTZlMGUtMGFmYS1mYmY4ZjFmMzZmYTAmaW5zaWQ9NTIwNA&ptn=3&ver=2&hsh=3&fclid=2f53e90d-f021-6e0e-0afa-fbf8f1f36fa0&psq=meduza+swinoujscie+kontakt&u=a1aHR0cHM6Ly93d3cub2l0LnBsL293bWVkdXphLw&ntb=1

25-31 maja 2024 Ustka „Radość”

Cena zawiera: wyżywienie (2 x dziennie – śniadania i obiadokolacje), 1 x podczas pobytu Słodki poczęstunek, opłaty ubezpieczeniowe na miejscu Koszt  1100zł Radość jest bardzo blisko morza przy samej promenadzie w centralnym punkcie Ustki. Dokładny opis tego wyjazdu będzie w terminie późniejszym  Ośrodek Wypoczynkowy Radość, ul. Bolesława Limanowskiego 10, Ustka – Ośrodki Wypoczynkowe Ustka » e-turysta.pl

15-27 lipiec 2024 Wicie „Świt2”

Cena zawiera: przejazd autokarem z Ursynowa do Ośrodka, wyżywienie 3 x dziennie , program rozrywkowy w ośrodku i szeroką plażę do opalania i spacerów. Koszt  2050zł Wicie to mała miejscowość pomiędzy Jarosławcem a Darłówkiem. Byliśmy tam mnóstwo razy więc wszystko można poczytać w sprawozdaniach z poprzednich lat. Zapisy przyjmuje Agnieszka – tel.888-227-369. Już są wpłacane zaliczki w kwocie 500zł

01-07 września 2024 Krynica Morska „Jantar” 

Tam rozmowy wstępne w imieniu SKS prowadziła Ewa podczas tegorocznej majóowki. Wtedy proponowana była cena 1700zł. Umieszczam ten anons, byście czas sobie planowali. W miarę otrzymywania dodatkowych informacji, będę tu wszystko umieszczała.

19-25 września 2024 Zakopane ” Kolejarz”

Cena zawiera: wyżywienie (2 x dziennie – śniadania i obiadokolacje), 1 x podczas pobytu Słodki poczęstunek, opłaty ubezpieczeniowe na miejscu Koszt  990zł To też jest miejsce, gdzie od wielu lat bywamy w okolicy Wielkanocy. Tym razem planujemy jesień, bo tekie były sugestie uczestników. Mnóstwo informacji jest w galerii i opisach z lat ubiegłych.

Jest jeszcze propozycja jesiennego wyjazdu do Ośrodka Rehabilatycjnego, ale bliżej Warszawy np.okolice Włocławka. Jak tylko będą jakieś konkretne informacje – natychmiast tu umieszczę.

Wszystkie te informacje zebrała prowadząca stronę – Asia G.

Biuro SKS   w DK „STOKŁOSY” od godz.10,30 do 12,30.

W każdy poniedziałek pracujemy od 10,30 do 12,30 DK „STOKŁOSY” ul. Lachmana 5  – Zarząd

W tym roku ostatnie spotkanie w Biurze jest 18-grudnia-2023

W 2024 roku rozpoczynamy pracę od 8 stycznia

Wyginam śmiało ciało

Od września wznawiamy zajęcia jogi, zdrowego kręgosłupa oraz taniec dla seniora pod okiem sprawdzonych i wykwalifikowanych instruktorów.  Zajęcia będą odbywały się:    Joga – środa i piątek w godz. 13-14     Zdrowy Kręgosłup – poniedziałek 13-14 oraz środa 14-15    Taniec dla Seniora- solo środa 1645-18. Koszt jednego zajęcia w zależności od ilości osób  (minimum 20 to 8zł). 

Żajęcia trwają do 20 grudnia (włącznie)

                                                                             🌼

WAŻNE !!!

Składki za 2023 rok

Proszę wpłacić, bo tylko do końca tego roku wynoszą one 30zł za pół roku. W 2024roku składki zaległe będa płacone już w innej ustalonej kwocie.

na kontoBank BP   Nr.konta:90 1440 1387 0000 0000 1453 5721 – SKS

koniecznie w treści proszę podać -Nazwisko uczestnika okres za jaki płacona jest składka)

 KOSZULKI    SKS

Nadal w trakcie dyżuru będziemy sprzedawać koszulki firmowe, dla chętnych. Cena 30 zł. Koszulki są wizerunkiem SKS. Wyglądamy w nich pięknie co można zobaczyć poniżej i wyróżniamy się jako grupa. Każdy członek SKS powinien posiadać koszulkę, którą zabieramy na wszystkie wyjazdy i zakładamy na spotkania promujące Stowarzyszenie Kreatywnych Seniorów. Zachęcamy wszystkich do zakupu naszego reprezentacyjnego stroju.

Przypominamy o śledzeniu maili z bieżącymi informacjami.

 

 

 

Najbliższe imprezy z SKS

w 2024 roku kontynuujemy wszystkie zajęcia stałe

-zajęcia gimnastyki i tańca  na sali w DK STOKŁOSY 
Poniedziałek - 13-14 sala nr 2 -Monika
Środa - 12,45-13,45 sala na Ip -Gosia 14-15 salaIp - Monika
taniec 16,45-17,00 sala nr 2 -Marcin
Piątek - 13-14 sala nr 2 - Gosia
8 zł za jedno zajęcie -płatne za cały miesiąc - gotówką!
-I poniedziałek miesiąca w Arenie -gramy w kręgle
Poniedziałek - 15-17 - ilośc torów zależy od ilości chętnych
Aktualna cena za tor na godzinę 69zł
płacimy na miejscu w zależności od ilości osób na torze gotówką - przedstawicielowi Zarządu (zwykle jest to Bożenka)
zawsze spotkanie poprzedza informacja mailowa do członków SKS
spacery  z kijkami w każdą środę o 9,30 z Metra Kabaty do Powsina
zabieramy dobry humor, buty i ewentualnie herbatkę, którą dzielimy się z innymi uczestnikami na postoju
spacer są bezpłatne!

Najbliższe wyjazdy z zamkniętą listą: 

17 luty -02 marzec 2024 Ustronie Morskie ORW Zagłębie

Ośrodek blisko morza 70m, a tuż obok Biedronka W ciągu  dwóch tygodni mamy:113 śniadań (+ prowiant), 14 obiadów, 14 kolacji, 14 dni i 13 noclegów, 40 zabiegów rehabilitacyjnych (4 dziennie) , 10 wejść (voucher) do Aquaparku „Helios” (10 dni – 1 lub 3 godziny dziennie),20 gimnastyk zbiorowych (poranna, ogólnorozwojowa), ubezpieczenie NNW. Program rekreacyjny: wieczorki powitalny, pożegnalny, taneczne z muzyką na żywo, zawody sportowe, gry, zabawy. Koszt 2200zł  bez kosztów przejazdu. Asia Gębarska telefon 690-434-333

15-27 lipiec 2024 Wicie „Świt2”

Cena zawiera: przejazd autokarem z Ursynowa do Ośrodka, wyżywienie 3 x dziennie , program rozrywkowy w ośrodku i szeroką plażę do opalania i spacerów. Koszt  2050zł Wicie to mała miejscowość pomiędzy Jarosławcem a Darłówkiem. Byliśmy tam mnóstwo razy więc zwykle zapisy są pod koniec poprzedniego roku, (ze względu na wpłatę zaliczki do 31 grudnia).  Zapisy przyjmuje Agnieszka – tel.888-227-369. Teraz można tylko zapisać się na rezerwę, gdy ktoś już zapisany nie będzie mógł jechać.

Karnawał z SKS

Uprzejmie informujemy, że 17.02.2024 w DK Stokłosy ul. Lachmana 5 SKS organizuje zabawę walentynkową / mile widziane czerwone akcenty w stroju/.
Koszt zabawy wynosi 30,- zł/os.
Zapewniamy wodę, kawę, herbatę, muzykę, parkiet do tańca, miejsce przy stole i przede wszystkim fajną atmosferę.
Zgłoszenia przyjmujemy w biurze /Lachmana 5/ od 22.01.2024 w godz. 10:30 – 12:30 a także wyłącznie od 23.01.2024 u Ewy Dobrowolskiej Nogal sms-em lub telefonicznie.
Zabawa przewidziana jest na 56 osób. Prosimy o ew. zgłoszenie osoby przy której chcemy siedzieć przy stole.
Wpłaty na konto z zaznaczeniem, że za zabawę lub osobiście tylko po zapisie.
W imieniu Zarządu Ewa Dobrowolsko Nogal tel.502-029-884

ZAPRASZAMY

Dosiego Roku 2024

 

Koniec roku to czas podsumowań,
Lecz nie skupiaj się na tym, co minęło.
Ciesz się tym, co może przynieść Nowy Rok 2024.
Wejdź w niego z radością, nadzieją w sercu i dobrymi myślami.
Niech w tym szczególnym dniu otaczają Cię wszyscy, których kochasz,
I niech staną się dla Ciebie źródłem siły i radości w Nowym 2024 roku

Kochani SKS-owicze i Przyjaciele ! Rok 2022 – to już 10-lat działalności SKS. Zmiany, zmiany, zmiany na różnych polach sprawiły, że był bardzo trudny. Teraz już wchodzimy w szczęśliwą 12-tkę. Na Nowy  życzę wszystkim zdrowia i radości działania. Zbliżamy się do 400 członków SKS. Co bardzo cieszy, ale na  Zarząd nakłada więcej obowiązków. Zapału nam nie brakuje. Wierzę, że nowi członkowie Stowarzyszenia wniosą świeże spojrzenie i pomysły. Zaangażują się w działanie, aby 2024 r. był wspanialszy niż wszystkie poprzednie, chociaż to prawie niemożliwe, ale DAMY RADĘ –  przy Waszej pomocy.  

Urodziny

Jubilaci  Kochani

Życzymy zdrowia i  szczęścia pod dostatkiem.
Aby troski i kłopoty, odpłynęły gdzieś ukradkiem.
Słońce niech Ci zawsze świeci, a na twarzy uśmiech gości.
I by nigdy Ci nie brakło marzeń, wiary i miłości

Asia G.  

 

Wspomnienia urodzin SKS – 16-02-2022 r. 

Kazimierz nad Wisłą odwiedziliśmy w X rocznice powstania SKS -dlatego wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani tradycyjnym kazimierskim kogutem.

Dawno, dawno temu, gdy na Wietrznej Górze rósł wielki, dębowy las, mieszkańcy Kazimierza Dolnego odprawiali na jego skraju pradawne, pogańskie rytuały i palili ogniska. Pewnej nocy nas lasem przelatywał diabeł i bardzo mu się spodobały płonące ogniska. Kiedy nastał świt, zobaczył piękno całej krainy i postanowił osiedlić się w Kazimierzu na dłużej. Zamieszkał w jamie wąwozu, wśród starych, rozłożystych dębów. Miasteczko zaludniało się coraz bardziej i diabłu bardzo się podobało, że miał coraz więcej osób do kuszenia. Kiedy w pobliżu wąwozu wybudowano klasztor, postanowił przenieść się do zamkowej fosy. Pewnego dnia czart zobaczył w Kazimierzu koguta. Był piękny, dorodny i wydawał się wielce szczęśliwy, więc diabeł postanowił go zjeść. kogut okazał się tak doskonały w smaku, że od tamtej pory żywił się tylko tymi ptakami. Najbardziej lubił czarne z okazałymi, czerwonymi grzebieniami, ale nie gardził też innymi. Wszystkie koguty w okolicy znalazły się w wielkim niebezpieczeństwie.

W końcu został tylko jeden, jedyny kogut. Był stary i bardzo mądry. Aby ocalić życie, postanowił przechytrzyć diabła i ukrył się wraz z piękną kurą w przygotowanej wcześniej kryjówce. Diabeł użył całej swojej mocy, aby odnaleźć ptaka. Na nic się jednak zdał jego gniew i determinacja. Nieoczekiwanie z pomocą pośpieszyli kogutowi zakonnicy. Poświęcili diabelską norę i wszystko wokół. Gdy czart wrócił z poszukiwań, nie mógł znieść zapachu święconej wody i uciekł w popłochu.

Ocalony kogut wyszedł z ukrycia i dumnie spacerował ulicami miasteczka. Na pamiątkę tego wydarzenia w Kazimierzu zaczęto wypiekać koguty z drożdżowego ciasta, które dziś są turystyczną atrakcją i obowiązkowym przysmakiem podczas wizyty w tym urokliwym miasteczku.


Koszulki dla członków i sympatyków

Koszulki dla członków i
sympatyków

Nasze stałe działania

Nasze stałe działania

Dom Kultury IMIELIN ul. Dereniowa 6

Od 19-02-2019 r załatwiliśmy spotkania dzięki przychylności SBM Imielin i Kierownictwu DK Imielin. Niestety  zanim rozkręciliśmy działalność Covid zablokował wszystkich i wszystko. Teraz już zaszczepieni możemy korzystać z zajęć. We wtorki w godz. 10,30-12.30   spotkamy się w DK Imielin ul. Dereniowa 6.

Po pandemicznej przerwie wznowiliśmy nasze spotkania od 11 listopada 2021 roku. W 2020 roku wprowadziliśmy zajęcia z jogi na Górce Kazurce, które cieszą się dużym powodzeniem. Uruchomiliśmy inne formy gimnastyki – zdrowy kręgosłup i zumbę. Myślimy o zajęciach tanecznych.  Głównym celem naszych cotygodniowych spotkań jest dobra zabawa w gronie przyjaciół przy herbatce i fantastycznej zabawie. Na spotkaniach integracyjnych m.in. planujemy:
Zajęcia ruchowe np. Gimnastykę – Zumbę – Taniec – Jogę
Zajęcia muzyczne np. Karaoke – Klubik piosenki i muzyki
Zajęcia umysłu np. Kalambury – Gry planszowe
Opowiadanie dykteryjek, anegdot , humorów i ciekawostek
Dzielenie się wiadomościami na tematy: ciekawych przeżyć, podróży, kulinaria i inne hobby.
Cenimy poznawanie osób z pasją i warsztaty, na których można zrobić coś z niczego lub poznać tajniki elektroniki czyli przekonać się, że komputer, laptop, telefon mobilny nie są takie straszne.
Wszystkie inne pomysły na przyjemnie spędzony czas – mile widziane

Po Walnym Zgromadzeniu 12 października 2022 roku- Nowy Zarząd przeniósł Biuro do DK Imielin. My na scenie załatwiamy sprawy SKS-owe, a Wy na sali możecie spotkać się z kolegami przy herbatce, grach planszowych itp. w każdy wtorek w godz. 10,30 do 12,30

Strona SKS Ursynów na FB

Strona „SKS Ruch i Zdrowie”  na Facebook

2020-01-20 idąc z postępem otworzyliśmy stronę na portalu społecznościowym Facebook. Cały czas szukamy Administratora naszej strony, gdyż każdy kto zagląda na media społecznościowe wie, że to fantastyczna promocja organizacji, miejsce spotkań i wymiany poglądów, zaprezentowanie swoich osiągnięć itp. Bardzo prosimy koleżanki, które bywają na FB, aby zajęły się naszą stroną. Obiecujemy wdzięczność i w miarę możliwości wyróżnienia przy organizowanych przez SKS imprezach. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Asi G. tel. 690 434 333. To powinna być nasza wizytówka i wspólne działanie.  Dlatego po zalogowaniu się wpisz w wyszukiwarkę SKS Ruch i Zdrowie
(wielkość liter nie jest ważna) i napisz post, dodaj zdjęcie lub film i opublikuj.

Joga, Zdrowy Kręgosłup

Joga – wtorek     Zdrowy Kręgosłup – czwartek 

o godz. 13,00  i o godz. 14,00

Zajęcia odbywają się na sali koncertowej. Należy przynosić własną karimatę. Obowiązuje zmiana obuwia. Opłaty dla członków SKS po 5 zł za każde zajęcia , czyli (ilość zajęćx5= kwota do zapłaty za cały miesiąc na pierwszych zajęciach. Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach za 10zł, (jak jest miejsce na sali). Odpowiedzialna z SKS – Asia:690 434 333

 

Kręgle w Arenie

Kręgle w Arenie  – każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz.15,00 – 17,00

Zapisy po ogłoszeniu terminu e-mailem. OdpowiedzialnaBożenka tel.:503143710

Kijki z Kabat do Powsina

Kijki z Kabat do Powsina – środa 9,30

W każdą środę o godz. 9,30 zbieramy się przy wyjściu z Metra Kabaty i grupowo idziemy różnymi trasami do Powsina (na polanę lub do kawiarni w Parku Kultury). Nie obowiązują zapisy. Przychodzi każdy, kto ma ochotę na pospacerowanie w grupie, wysłuchanie bieżących komunikatów lub porozmawianie z koleżanką czy kolegą.