Aktualności

Uwagi na temat strony, działalności SKS oraz wszelkie propozycje prosimy kierować na adres e-mail  sksursynow@gmail.com

Dla nowych członków: –  Deklaracja przystąpienia do SKS   (kliknij i pobierz)    Deklaracja czlonkowska

Zapraszamy do odwiedzin i tworzenia strony SKS na Facebook.
https://www.facebook.com/SKS-Ruch-i-Zdrowie-113144513558571/?eid=ARCl3EsDMnw6LCVgcfZ05nm6R9aOvK8ez2w5kWt4gRUpDLNUAfxZMHzKC6-dOdrtmYgF5qAwIQ5FhRqN

po zalogowaniu się na własne konto na FB – wpisz w wyszukiwanie SKS Ruch i Zdrowie lub kliknij w link powyżej i wprowadź swój post. Dziękujemy.

1. Pojezierze Iławskie 7-9.09.2020 w cenie 420zł.:

        – pobyt w Domu Polonii w Ostródzie (noclegi, wyżywienie),

        – przewodnicy, bilety wstępu,autobus, PZU,

        – planowane było zwiedzanie: Olsztynek -(Muzeum Budownictwa Ludowego,hutę szkła), Brodnicę (m.in. pałace Anny Wazówny, Spichlerz), Golub Dobrzyń- jeśli będzie taka możliwość.

        – rejs statkiem.

    Zapisy: – organizatorem wycieczki jest Asia Gębarska (tel.:690-434-333) i do Niej proszę zgłaszać chęć uczestnictwa w wycieczce,

– po zgłoszeniu należy wpłacić na konto zaliczkę w wysokości 100zł,

 – jeśli ktoś nie ma możliwości wpłaty na konto, to może za niego wpłacić koleżanka,

– w ostateczności proszę zgłosić się do Ani (tel.: 500-258-755), wtedy przyjmę gotówkę.

2. Jura Krakowsko-Częstochowska – wycieczka nie może się odbyć ponieważ warunki w zamówionym przez nas ośrodku nie spełniają wymogów nałożonych z powodu koronawirusa. Znalezienie teraz innego ośrodka spowodowałoby bardzo wysoki koszt wycieczki.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyjazd do Wici 13 – 25.07.2020 odbędzie się. Jeśli są jeszcze chętni to proszeni są o zgłaszanie się do Agnieszki Łochowskiej (tel.: 888-227-369).
Wicie  – Wyjazd 13.07 w godzinach rannych z Ursynowa /parking Pileckiego/Indiry Gandhi/.
Powrót 25.07 w godzinach wieczornych. Koszt 1400,-zł. Przy zapisie przedpłata 300,- zł. Pozostała kwota do końca czerwca 2020. W cenie: transport, noclegi i wyżywienie, dwie biesiady z poczęstunkiem, codzienne zabawy, dodatkowe ubezpieczenie.
Dla chętnych wycieczki po okolicy dodatkowo płatne.
Pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami i aneksem kuchennym.
Do morza 200 – 250 m. Jeśli wyjazd nie odbędzie się to zwrócimy wpłacone pieniądze

Propozycja na 2021 rok styczeń od 9 do 22  Ustronie Morskie

więcej informacji na stronie PROPOZYCJE

Z powodu koronawirusa:
– biuro wznowi działalność po otwarciu do pracy DK Stokłosy,
– w bieżacym roku odwołaliśmy już wycieczki: Kraków, Czersk, Zakopane,Rogów, Ustka oraz Karpacz i okolice, gdyż nie było chętnych na wyjazd grupowy.
Za odwołane wycieczki zwracamy pieniądze:
– osoby, które dokonały jakichkolwiek wpłat na konto w tym roku przeleję odpowiednie kwoty na to konto – Ania P,
– pozostałe osoby, jeśli chcą zwrotu, proszeni są o przesłanie mi, najlepiej SMS’em (tel.500-258-755): imię i nazwisko, numer konta. Można też to zrobić e-mail’em.

Powoli wznawiają się zajęcia na świeżym powietrzu-joga, kijki.

Aktualne informacje od innych znajdują sie na stronie PROPOZYCJE

2020-06-17 kijki w Powsinie

coraz cieplej więc coraz więcej ma ochotę poćwiczyć i pospacerować

2020-06-02 Joga na Górce Kazurce

Zaczęliśmy ćwiczenia jogi na trawie. Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 13,00. Zapraszamy wszystkich chętnych. Osoby, które zapłaciły za salę i miały tylko jedne zajęcia korzystają w ramach zaległości, pozostali za 5zł.

Kącik urodzin

Dziś są Twoje urodziny, więc w imieniu SKS –owej rodziny pragniemy złożyć Ci życzenia

Jubilaci Lipcowi

1Elżbieta J.
2Andrzej S.
3Zofia J.
4Elżbieta B.
5Iwona B.
6Barbara W.
7Barbara K.
8Grażyna K.
9Kazimierz M.
10Stanisława S.
11Danuta Sz.
12Anna Ł.
13Jolanta S.
14Celina W.
15Anna R.
16Krystyna Dz.
17Hanna S.
18Andrzej H.
19Anna N.
20Ewa G.

      Z ostatniej chwili

Ruch to zdrowie – środy kijkowe

2020-06-03 spotkanie kijkowe od 13.00, gdyż od 15,00 chętni do Ogrodu Botanicznego mogą wejść bezpłatnie do 20,00

Tym razem spotkaliśmy się znacznie później niż zwykle, bo Ogród Botaniczny w dni robocze otwarty dopiero od 15,00. Wystraszyła też niektórych ulewa na Ursynowie o 13,00. Potem się wypogodziło i Ci co poszli lub pojechali mieli wspaniałe wrażenia, a inni mogą tylko zazdrościć. Następne spotkanie takie w pierwszą środę lipca. Następne środy – kijki jak zwykle od 10,00 zaczynają się ćwiczeniami w stałym miejscu, a w Powsinie około 11,00. ZAPRASZAMY

200-05-27 Jeszcze nie wędrujemy, ale się spotykamy

Dziś zaczęliśmy spotykać się od 10,30. Do godz. 12,00 odwiedziło nas w Kabatach 19 osób. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że na następnym spotkaniu będzie nam łatwiej, bo znowu mamy poluzowania w obostrzeniach z powodu pandemii. Było bardzo przyjemnie gdyż Basia przyniosła kopie swoich piosenek o wirusie na znane melodie i sobie pośpiewaliśmy. Zapraszamy do odwiedzania miejsca z listą i zaznaczania swojej bytności wpisem.

na melodię „Cicha woda”

2020-05-05 Kijki – wiadomość ze strony SKS Ruch i Zdrowie na Facebook
Wszystkie lekarstwa są cudowne jak są skuteczne, ale pamiętajcie najważniejszy ruch. Dlatego dla wszystkich nowe wyzwanie. 🌲Od jutra środa kijkowa.🌷 Trochę inna niż zwykle tzn w ciągu całego dnia meldujemy się przy naszym letnim barku, tam pod wskazanym na zdjęciu stolikiem przez cały dzień będzie lista, gdzie się wpisujemy. Wezwanie rzucone.!!!!
Miłego spacerowania bezpiecznie. Proszę o powiadomienie o tej możliwości jak największej liczby osób.

Pamiętacie te wezwanie. Cieszę się, że niektórzy je podjęli i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z tym obrzydliwym wirusem. Przygotowania i konsultacje trochę trwały, bo prawie nikt nie zauważył wcześniej tych starych stołów za sezonowymi z parasolami przy letnim barku w Parku w Powsinie, W ciągu dwóch tygodni miejsce odwiedziło całkiem sporo osób, co możecie zobaczyć na liście obecności. Przybywali pieszo, rowerkiem, samochodem lub autobusem 520. Niektórzy wpisali się kilka razy – BRAWO!,  inni nie wpisywali się wcale – SZKODA. Fantastycznie, ale…… Myślę, że już pora abyśmy wracali do dobrych dla zdrowia i ducha spotkań w każdą środę i tylko pogoda może nielicznym przeszkodzić. Jeszcze bez zbiórki pod słupem na Kabatach, ale od 10,30 do 12,00 myślę, że zdążymy dotrzeć na wyznaczone miejsce, gdzie wymienimy poglądy zachowując stosowną odległość, a może nawet wykonamy parę ćwiczeń gimnastycznych. Zapraszamy do Powsina na „KIJKI

"Nie żyjemy, aby umierać...
ale umieramy, aby żyć wiecznie"

W tym trudnym czasie odszedł od nas wspaniały człowiek i członek SKS

Andrzej Misiuk

 Odprowadzenie zwłok odbędzie się 8 maja 2020 roku o godz. 14,30 
z Sali B na Cmentarzu Północnym
 
Składamy kondolencje naszej koleżance Dorocie
oraz całej Rodzinie i Bliskim

2020 rok Rowerkowanie Andrzej 662 541 679

2020-01-05 Rowerem w Nowy Rok.
Godz. 11.40 dzwoni telefon – Andrzej Wesek…Zosia co robisz? – nie mam planow. Jaka jest temperatura? – +4C – a więc 13.00 Metro Kabaty. Spotkaliśmy sie w metrze i pojechaliśmy w kierunku Ogrodu Botanicznego. Pogoda wczesnowiosenna, slońce, niebo błękitne, delikatny wiaterek i niektóre kałuże jeszcze lodem porośnięte. Wjechaliśmy w Las Kabacki a tam dukt żółtym, wislanym piaskiem wysypany, myślalam, że śnię, ale nie. Ciekawa jestem, czy gdy następnym razem będziemy tamtędy jechać, połozony bedzie już chodnik a wiosna staną budki z hot dogami a pojawią się rabatki z bratkami ? Przejeżdzaliśmy przez Powsin a tam mnóstwo ludzi, ogniska, dym niosacy zapach pieczonych kielbasek i jabłuszek 🙂 Jechaliśmy dalej, mijajac spacerowiczów, nigdy wcześniej tylu ich tam nie widziałam 🙂 W Ogrodzie Botanicznym Andrzej nie mogl sie oprzeć pysznemu murzynkowi i kawie z mleczkiem sojowym. Do kawiarenki, zaraz po nas zaczęłi napływać spacerowicze, których mijalismy wcześniej i atmosfera zrobila sie towarzyska. . Zasiedzielismy sie troszkę, i dobrze bo w drodze powrotnej na niebie rozpoczęła sie projekcja przepięknych widokow zachodzącego słońca. Co chwila zatrzymywaliśmy sie by podziwiać zmieniajace sie cudne, obrazy nieba. Wracaliśmy juz na światlach, gdy do domu dojechałam, było ciemno.

Stwierdziliśmy z Andrzejem, że uznamy tą dzisiejszą wycieczkę jako otwarcie sezonu rowerowego 2020 🙂

21.V.2020 – otwarcie sezonu rowerowego nad jez. Zgorzała…
Wreszcie pogoda dopisała ! Spotkaliśmy się o godz.11, pod ratuszem ursynowskim, bylo nas siedmioro. Ruszyliśmy krętymi drogami i zaraz po kilku minutach, pod Auchanem, zgubil nam sie Andrzej – taki początek tegorocznego naszego rowerkowania, az strach pomysleć co będzie sie dzialo w tym roku 😀 Gdy zguba sie znalazła pojechaliśmy wesolo dalej, zatrzymujac sie po drodze w małym spożywczaku, co by zakupić prowiant na ognisko. Dalej droga prowadzila bocznymi ulicami, wdychaliśmy zapachy kwitnących jeszcze bzów i podziwialismy krzewy obsypane kolorowym kwieciem. Dojechalismy nad Zgorzałę i tu niespodzianka – czekala na nas Ela. Bylo nas już osmioro 🙂 Troszke czasu zajęło nam znalezienie osłonietego od wiatru miejsca na ognisko, ale gdy zaplonęlo, czekały juz kielbaski nadziane na patyki. Zapach rozszedl sie piekny po całej okolicy 🙂 a na stole pojawily sie chrupkie ogorki kiszone, chlebki, buleczki, musztardy, ciasteczka, napoje i nie wiem co jeszcze, ale stół byl bogato zastawiony 🙂 Dookola spiewaly ptaki, na uschnietym drzewie siedziała czapla siwa uważnie nas obserwując, słońce przygrewało. ale wszystko kiedyś musi sie skończyć tak i ta opowieść dobiega końca. Ognisko sie dopalilo a my najedzeni, odymieni pomalu wsiedlismy na nasze rowerki i skierowalismy sie w drogę powrotną.
Kto nie byl niech żałuje – było wesoło, milo, cieplutko i … smacznie 🙂
Zapraszamy na rowerki w kolejny czwartek 🙂
Pozdrawiam serdecznie, Zosia

Nasze stałe działania

Dom Kultury IMIELIN ul. Dereniowa 6

Od 19-02-2019 r we wtorki w godz 10-14 spotkamy się w DK Imielin ul. Dereniowa 6. Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy nasze spotkania od 8 października 2019 roku. W 2020 roku wprowadziliśmy zajęcia z jogi, które cieszą się dużym powodzeniem. Mamy też propozycje na zajęcia taneczne. Chwilowo ze względu n COVIG-19 mam przerwę, ale jak tylko ruszą Domy Kultury zapraszamy wszystkich do udziału w proponowanych zajęciach i realizowaniu własnych pomysłów.
Głównym celem naszych cotygodniowych spotkań jest dobra zabawa w gronie przyjaciół przy herbatce i fantastycznej zabawie. Na spotkaniach integracyjnych m.in. planujemy:
Zajęcia ruchowe np. Gimnastykę – Zumbę – Taniec – Jogę
Zajęcia muzyczne np. Karaoke – Klubik piosenki i muzyki
Zajęcia umysłu np. Kalambury – Gry planszowe
Opowiadanie dykteryjek, anegdot , humorów i ciekawostek
Dzielenie się wiadomościami na tematy: ciekawych przeżyć, podróży, kulinaria i inne hobby.
Cenimy poznawanie osób z pasją i warsztaty, na których można zrobić coś z niczego lub poznać tajniki elektroniki czyli przekonać się, że komputer, laptop, telefon mobilny nie są takie straszne.
Wszystkie inne pomysły na przyjemnie spędzony czas – mile widziane

Koszulki dla członków i sympatyków

Strona „SKS Ruch i Zdrowie”  na Facebook

2020-01-20 idąc z postępem otworzyliśmy stronę na portalu społecznościowym Facebook. Do tej pory 100 osób odwiedziło stronę. Dostaliśmy polubienie, recenzje, a niektórzy nawet napisali post – do czego serdecznie zapraszam, bo to mambyć nasza wspólnie redagowana strona. Dlatego po zalogowaniu się wpisz w wyszukiwarkę SKS Ruch i Zdrowie (wielkość liter nie jest ważna) i napisz post, dodaj zdjęcie lub film i opublikuj.

Migawki z wydarzeń cyklicznych

DK IMIELIN  – wtorek 10,00 -13,00

18-01-2020 trochę rozgrywek planszowych, trochę muzyki i tańca

Joga – wtorek 13,00 – 14,00

Kręgle w Arenie  – poniedziałek 15,00 – 17,00 (raz w miesiącu)

Kijki z Kabat do Powsina – środa 9,30

Rowerki  – czwartek  (po informacji od koordynatora)

Andrzeja tel. +48 662 541 679

Zdrowit  – gimnastyka, zumba wg zapisów na zajęcia

Na wszystkie zajęcia trzeba się wcześniej zapisać. W jednym półroczu jest 17 wejść na dowolnie wybrane zajęcie.